Strona główna Artykuły Co to są zakłady sportowe online?

Co to są zakłady sportowe online?

464
0
PODZIEL SIĘ

Zakład bukmacherski to inaczej mówiąc umowa pomiędzy typującym klientem a bookmakerem, w której typer typuje dane wydarzenie i przewiduje jego rezultat. Firma bukmacherska przyjmuje taki rodzaj zakładu natomiast po dokonaniu wydarzenia rozlicza go jako wygrany, przegrany, czy też w pewnych przypadkach odda postawioną stawkę.

Od czego zależy wielkość zwycięstwa?
Wysokość ewentualnej wygranej z określonego zakładu związana jest od dwóch składników – wielkości kwoty, którą na konkretny zakład przeznacza klient, a ponadto wielkość kursu, który został ustalony na konkretne zdarzenie przez firmę bukmacherską. Stawkę zawsze definiuje typer i to on przesądza ile kapitału postawi na poszczególny kupon. Kurs natomiast jest subiektywnie regulowany przez daną firmę bukmacherską i stanowi część jej propozycji. Bookmakerzy wielokrotnie mają wysoce podobne kursy na te same mecze, jednakże różnice są zawsze, choćby minimalne – co należy sprawdzać i znajdować takiego bookmakera, jaki przekazuje najogromniejszy kurs.

Zakład akumulacyjny
Jest to zakład w którym typer typuje wiele zdarzeń naraz a także żeby wygrać, wszystkie z nich muszą być trafione. Na takim kuponie kursy po jakich typuje się poszczególne zdarzenia mnoży się każde po kolei. Jest to niezwykle popularny typ pośród debiutujących graczy, którzy stawiają wyjątkowo niską kwotę typując dużo spotkań. Realna wygrana jest wówczas niezwykle wysoka, natomiast prawdopodobieństwo zwycięstwa zmniejsza się z każdym dodatkowym typowanym meczem. Grając w ów sposób należałoby zaznajomić się z opiniami innych graczy zaawansowanych, jacy umieszczają swoje obserwacje oraz przewidywania na forum bukmacherskie, dzięki czemu można dowiedzieć się niemało ciekawostek na temat konkretnego spotkania oraz nie typować w ciemno. Wówczas posiadając np. dwa dobre typy, warto grać zakład akumulacyjny, ponieważ prawdopodobieństwo zyskania jest wysokie a i możliwa wygrana może być szczególnie interesująca.

Najpopularniejsze rodzaje zawierania typów
Na rynku bukmacherów online, najsilniejsze firmy wyprzedzają się w tym jak wiele mają rodzajów i możliwości typowania zakładów. Występują jednak takie, które oferują wszystkie firmy bowiem są najpopularniejsze wśród typujących. Zaliczyć wolno do nich: zakład na wynik ostateczny (1X2 przy zdarzeniu trzytorowym, lub 12 przy zdarzeniu dwutorowym), typ na ilość goli w zdarzeniu (powyżej/poniżej pewnej liczby) czy handicap (klient określa czy dana ekipa wygra np. różnicą przynajmniej 1,5 gola).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here