Strona główna Artykuły Rodzaje zakładów online (cz.1)

Rodzaje zakładów online (cz.1)

284
0
PODZIEL SIĘ

Jesteś początkującym typerem? Z pewnością myślisz jakie są najmodniejsze rodzaje zawierania zakładów na spotkania a także jakie są możliwości zawierania zakładów. Ten materiał pozwoli ci zauważyć na czym polegają i jakie istnieją rodzaje zakładów.

1X2
Jest to najpopularniejsza metoda zakładów oferowana przez bukmacherów. Typer stawia na wygranie którejś z ekip bądź remis. Wybrane dyscypliny sportowe cechują się jednakże tym, iż pojedynek nie może zamknąć się remisem np. tenis. Wówczas typ zakładu przekształca postać do zakładu z dwiema możliwościami (1 lub 2) i możliwe są wówczas dwa rezultaty – wygrana jednego bądź drugiego zawodnika lub zespołu. Warto dodatkowo przy sposobności napisać o tym, że dużo bookmakerów oferuje początkowy bezpłatny kupon gdy typer stawia na zdarzenie z trzema potencjalnymi efektami. Wówczas klient może umieścić typ natomiast jeśli okaże się on przegrany, bookmaker odda pełną stawkę zakładu na konto gracza.

Over/Under
Po polsku zakład ów definiowany jest jako powyżej/poniżej i przedstawia on zakład klienta, który określa czy w określonym meczu, bądź w wybranej jego części padnie więcej czy poniżej pewnej ilości bramek. Przedstawiając więc wydarzenie sportowe zyskuje się od firmy opcję wyboru progu np. w piłce nożnej 1.5 gola, 2.5 gola, 3.5 gola itd. Klient typując wydarzenie wybiera jedyną spośród przedstawianych opcji – czy będzie powyżej (over) czy poniżej (under) określonej liczbie bramek. Tak jak już wspomnieliśmy, typ ów może dotyczyć pełnego wymiaru czasowego (np. w piłce nożnej 90minut + doliczony czas gry) ale też na pierwszą połówkę lub drugą połowę. W siatkówce spodziewane jest zawieranie zakładu powyżej/poniżej (over/under) oznaczonej liczby setów oraz dodatkowo punktów w całym meczu lub jednym secie. Prócz progów „połówkowych”, w ofertach bukmacherów nierzadko zlokalizować można całkowite liczby np. powyżej/poniżej 3 bramek. Wówczas typując np. over (powyżej) 3 trafień – jeśli padną 4 gole typer zwycięża, jeżeli będą 3 gole, wartość zakładu zostaje zwrócona dla klienta Jeśli nie chcesz ryzykować swoich pieniędzy już na początku gry, warto zapoznać się z jedną z witryn która pokazuje wszelkie bonusy bukmacherskie, dzięki którym będziesz mógł postawić bez ryzyka porażki, dostać bezpłatne pieniądze na indywidualny pierwszy zakład lub podwojenie pierwotnego wkładu.

Handicap
Jest to też bardzo rozpowszechniony typ zakładu, w jakim bukmacherzy „dodają” lub „odejmują” przed startem wydarzenia którejś z drużyn pewną liczbę bramek. Gole te na zakończenie wydarzenia uwzględniane są do końcowego rozstrzygnięcia. Przykładowo: rozgrywany jest mecz Real Madryt – Betis Sewilla. Gracz typuje Handicap -3.5 na Real. Ostatecznie wydarzenie kończy się wygraną Królewskich 4:0 – kupon więc jest zwycięski, ponieważ drużyna z Madrytu zwyciężyła z przeciwnikami, różnicą goli większą niż 3.5.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here