Strona główna Artykuły Surebety – co to jest?

Surebety – co to jest?

426
0
PODZIEL SIĘ

Każdy początkujący gracz szuka pewniaków pewnego zysku ale też małego ryzyka, typując popularne spotkania. Surebety to wariant zawierania zakładów, jakie dadzą ci pewny zysk ale też pewną wygraną z bookmakerem bez względu na końcowy rezultat meczu.

Surebet to nic innego jak „zakład z zapewnioną wygraną” Wyróżnia się on tym, iż przynajmniej w dwóch różnych markach bukmacherskich, kursy ulegają zmianie w taki sposób, iż dzięki różnicom kursowym na określone wydarzenia posiadasz gwarancję wygranej niezależnie od rezultatu typowanego spotkania. Wartość surebetu, liczona jest w procentach oraz określa jaki zysk z postawionych zakładów zostanie zdobyty.

Wzorzec surebetu na typ dwutorowy:
Rozgrywane jest spotkanie siatkówki, klient typuje zakład na zwycięstwo w owym spotkaniu. Typ tenże będzie więc z opcją dwóch rozwiązań – zwycięstwem pierwszej bądź drugiej drużyny, bez alternatywy remisu tzw. zakład dwutorowy. Bukmacherzy internetowi rekomendują zazwyczaj mocno zbliżone kursy na konkretne zdarzenie, lecz przeważnie w jednej marce będzie przynajmniej minimalnie większy kurs aniżeli w drugiej marce.
Kurs na zwycięstwo Brazylii = 1.30 (w firmie X)
Kurs na wygraną Ukrainy = 4.80 (w firmie Y)

Sposób na wyliczenie zysku z surebetów:
1) Zakład dwutorowy
A(%)=(1/(1/A+1/B))/A
B(%)=(1/(1/A+1/B))/B
2) Zakład trzytorowy
A(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/A
B(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/B
C(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/C

W owym przykładzie mamy zakład dwutorowy, dlatego też korzystamy ze wzoru 1).
A(%)=(1/(1/1.30+1/4.80))/A=0,7869=78,69% co przy 1000 zł = 786,90 zł i wygranej 1022,97 zł
B(%)=(1/(1/A+1/B))/B = 0,2131=21,31% co przy 1000 zł = 213,10 zł i zwycięstwu 1022,88 zł

Pewny sukces zawierając kupony w sumie na 1000 zł na dwa spotkania wyniesie około 23 złotych. Nie jest więc to zbyt wysoki zysk, ale należy pamiętać, iż przy wielokrotnie wyższej kwocie pewny zysk będzie proporcjonalnie wyższy.
Ile można uzyskać na surebecie?
Jak przedtem wspomnieliśmy procentowy zysk z takich kuponów nie jest wielki. Optymalne surebety wynoszą ok. 10%, natomiast bardzo rzadko udaje się odkryć takie zakłady. Należy także pamiętać o tym, że dużo bukmacherów ustanawia sobie prawo do odwołania typu w przypadku kiedy doszło do znacznej omyłki przy wystawieniu kursu na dany zakład. Przy wyznaczaniu marek ale również składaniu surebetów warto więc sprawdzić wiarygodność danego bukmachera ale też uwagi na temat tego czy profesjonalni klienci mieli z daną instytucją kłopoty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here