Strona główna Artykuły Totolotek czy Fortuna? U którego bukmachera typować?

Totolotek czy Fortuna? U którego bukmachera typować?

350
0
PODZIEL SIĘ

Ustawa hazardowa 2017 wywołująca wiele kontrowersji weszła w życie. Komisja Europejska umorzyła postępowanie w sprawie polskiej z tego tytułu. Oznacza to, że nowa ustawa jest w pełni zgodna z prawem unijnym.

W myśl nowej ustawy, każdy podmiot oferujący stawianie zakładów wzajemnych przymuszony jest do posiadania licencji udzielanej od Ministerstwa Finansów. Zakłady u nielegalnych firm – bukmacherów, wiąże się z karami.

Legalni bukmacherzy czyli kto?

Na krajowym rynku od wielu lat jest kilka pierwszych sposobów zakładów. Przeważnie, są to obecnie bukmacherzy stacjonarni, którzy wykonują również działalność w sieci internet. Do listy legalnie działających firm, zalicza się: Fortunę, STS (Star-Typ Sport), forBet, Totolotka, eToto zakłady bukmacherskie, Milenium, LV BET, Superbet i Totalbet (licencja zdobyta niedawno).

Sporo podmiotów ogłasza chęć do wejścia na polski rynek bukmacherski. Często wypowiada się o zainteresowaniu takich bukmacherów jak Expekt, bwin oraz BetClic. Niestety, jednakże większość negocjacji związanych z potwierdzeniem zezwolenia. zostaje szybko zbanowane. Zatem także bardzo trudno ustalić na jakim etapie są dążenia ale także jak duże możliwości na korzystne zbadanie sprawy posiadają te firmy bukmacherskie online.

Dlaczego rozgraniczono bukmacherów?

Firmy proponujące typowanie w Polsce, muszą odprowadzać podatek. To naturalna kolej rzeczy, do której wszak nie stosowały się zagraniczne podmioty online. Z tego tytułu, czerpały przychody (mniejsze ponoszone koszty, większa ilość typerów). Uczciwość rynku bukmacherów naprawia w jakimś stopniu tzw. ustawa hazardowa 2017.

Każdy bukmacher oferujący zakłady bukmacherskie, musi regularnie rozliczać się z podatków. Wszyscy bukmacherzy online są w myśl ustawy równi, dlatego też wyrównują się również szanse zarobku poszczególnych podmiotów bukmacherskich. Wcześniej, nadzwyczaj często spotykano sytuację, w jakiej zagraniczne podmioty (mające siedzibę na Malcie czy Gibraltarze), korzystały z bardzo przyjaznego tam prawa. Z tego tytułu, podawano także wyraźniej korzystne kursy (niższa marża), co interesowało skutecznie klientów.

Chociaż najnowsza ustawa nie jest doskonała, trzeba przyznać, że rozgranicza kwestie legislacyjne, do niedawna będące niejasnymi. W niedalekiej przyszłości projekt ten może zostać uaktualniany, każdy przebywający na terytorium Polski, ma obowiązek przestrzegać aktualnie przyjętej ustawy.

W serwisie mecze24.pl znajdziesz recenzje i opinie, a także informacje o ofercie Fortuna i Totolotek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here